|

P1170334.JPG

Co nowego

Radosne Serca 2018

2018-07-15 - Kategoria: Wiadomości

 

Zacznijmy od Warsztatów „Radosne serca”. To wydarzenie artystyczne, na które organizatorzy zapraszają wybitnie utalentowane dzieci i młodzież z całej Polski. Takich uczestników jest tylko czterdziestu,wybranych spośród licznych zgłoszeń z całego kraju. Tym bardziej jesteśmy dumni, że jednym z nich była Kamila, nasz roztańczony świetlik. Warsztaty realizowane były w terminie 25.06 – 06.07.2018r. w Domu Muzealnika w Biskupinie.

Główną ideą tego interdyscyplinarnego przedsięwzięcia jest przede wszystkim wyrównywanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej oraz promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego poprzez poszerzanie wiedzy i zainteresowań artystycznych młodych ludzi. Uczestnicy zgodnie z zainteresowaniami i talentami zostali podzieleni na cztery grupy artystyczne: malarską, teatralną, wokalną i taneczną, w której pracowała nasza Kamila. W trakcie projektu beneficjenci wzięli udział w spotkaniach z artystami i instruktorami zaproszonymi gościnnie na warsztaty. Projekt realizowany był przy współudziale partnerów w postaci różnych instytucji kulturalnych, organizacji pozarządowych i firm, aby zapewnić uczestnikom jak największą wszechstronność zajęć oraz zmotywować ich do dalszego artystycznego rozwoju po zakończeniu projektu. Czas wolny od zajęć wypełniony był różnymi kulturalnymi atrakcjami. Ramy programu ukierunkowano na zindywidualizowane podejście do każdego uczestnika, ale również na pracę w grupach, zabawy i gry twórcze.

Intensywne 12-dniowe warsztaty zakończyły się 6 lipca, autorskim widowiskiem w bydgoskim kinoteatrze ADRIA. Przedstawienie nosiło tytuł „Jaś i Małgosia i Rock’n’Roll” i było w pełni profesjonalnym, zapierającym dech w piersiach wydarzeniem. Była to również część wspólna z Ogólnopolskim Festiwalem „Radosnych Serc”, bowiem finał Festiwalu połączony był z finałem Warsztatów.

Festiwal zaś to impreza skierowana do wszystkich typów placówkek opiekuńczo – wychowawczych w kraju. W tym roku świetliki z Piastowa zostały zakwalifikowane do udziału w eliminacjach finałowych Festiwalu w dwóch kategoriach: taniec i plastyka.

W Bydgoszczy stawiliśmy się w piątek, 5 lipca, już o godzinie dziewiątej. Eliminacje rozpoczęły się zaraz potem i … okazały się dla młodzieży z Piastowa wyjątkowo pomyślne. Zespół taneczny w składzie: Ania, Oliwia i Natalia zdobył trzecie miejsce! Również trzecie miejsce w kategorii plastyka otrzymała Helenka, a dodatkowo wyróżnieniami nagrodzono Klaudię i Natalię! Oznaczało to, że następnego dnia, podczas wielkiego finału dziewczyny nie tylko zasiadły na widowni, ale też zaprezentowały się i odebrały nagrody na scenie.

W międzyczasie organizatorzy zapewnili nam, oprócz posiłków i noclegu moc atrakcji: zwiedzanie miasta, grę terenową, warsztaty plastyczne. Dodatkowo urozmaiciliśmy sobie wyjazd wizytą w kinie i rejsem tramwajem wodnym po Brdzie.

Zdolnym świetlikom gratulujemy, dziękujemy organizatorom i czekamy co przyniesie przyszłoroczna edycja „Radosnych Serc".