|

P1170325.JPG

Co nowego

SPŁYW UTRATĄ

2018-07-24 - Kategoria: Wiadomości

 

Prawie każdy ze Świetlików mieszka w okolicy Utraty od wielu lat, a nikomu z nas nie przyszło do głowy, że po tej rzece można pływać kajakiem! A jakie temu spływowi towarzyszą emocje! Rzeka nas urzekła!

Płynęliśmy 17 kajakami, od Zalewu Komorów, przez Pęcice do Parku Potulickich w Pruszkowie. Pięć godzin na wodzie i ani minuty nudy. Rzeka wije się wśród starych, pięknych drzew, nieskończonych przestrzeni zieleni, rozlewisk na których można zobaczyć wodne, dzikie ptactwo. Przyszło nam przedzierać się przez sitowie, wąskie kanały, tamy bobrów. Niejeden raz musieliśmy dokonywać sztuczek gimnastycznych, by przepłynąć pod zwalonymi pniami drzew. Odważni, w kajaku pokonywali naprawdę wysokie ustępy wodne, co zresztą nie wszystkim uszło na sucho :)

Odkrycia” Utraty, zarówno dla kajakarstwa, jak i wędrówek pieszych i rowerowych dokonała grupa mieszkańców Michałowic, tworząc program „UTRATA 2.0”. O walorach rzeki, o możliwych tu atrakcjach i spływach można przeczytać na stronie: http://splywutrata.pl. Polecamy! Z całego serca!

To właśnie twórcy programu „Utrata 2.0” byli naszymi przewodnikami i opiekunami na spływie. Sam zaś pomysł takiego działania narodził się w głowach wolontariuszy z firmy T-Mobile, którzy od dłuższego czasu, w ramach wolontariatu pracowniczego, realizują w świetlicy projekt „Na tropie możliwości”.