|

P1170323.JPG

Co nowego

Świetliki 2018

2018-12-08 - Kategoria: Wiadomości

Tegoroczna akcja stanowiła jednocześnie spotkanie podsumowujące zadanie „Zwierzogród Świetlika”. Zadanie świetlica realizowała także wspólnie ze stowarzyszeniem, od czerwca, do listopada 2018r. Otrzymaliśmy na nie dofinansowanie w wysokości 53 000zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zadanie skupiło się na animaloterapii, czyli terapii opierającej się na pracy ze zwierzętami. Były u nas konie, psy, koty, sokoły. Świetliki odwiedziły warszawską papugarnię, Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Gradowie i afrykarium we Wrocławiu. Pracę uzupelniły indywidualne spotkania podopiecznych z psychologiem terapeutą oraz superwizje zespołu wychowawczego.

Zwierzęta były też motywem przewodnim tegorocznych „Świetlików”. Do udziału w tej integracyjnej imprezie, jak zawsze, zaprosiliśmy jedną z okolicznych świetlic. Tym razem odwiedziła nas „Tęcza” z Nadarzyna. „Pochwaliliśmy się” realizacją zadania „Zwierzogród” a potem wspólnie wzięliśmy udział w warsztatach. Jeden z warsztatów polegał na zdobieniu mydełek, oczywiście motywami zwierzęcymi. Podczas drugiego zrobiliśmy samodzielnie świece żelowe – symbol świetlikowego światełka. Ostatni warsztat był spotkaniem z alpakoterapią, co oznacza, że przez trzy godziny po naszej świetlicy spacerowały najprawdziwsze alpaki. W ten sposób nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale też poznaliśmy nowych kolegów i wychowawców, odkryliśmy również swoje pasje, zainteresowania, talenty.