|

P1170323.JPG

Co nowego

Zakończyliśmy realizację "AKADEMII RODZICA"

2019-12-15 - Kategoria: Wiadomości

 

"Akademia Rodzica" to program o charakterze profilaktycznym, specjalistycznym oraz wsparciowym i edukacyjno – wychowawczym, pierwszy taki na terenie Piastowa.

Rodzice mięli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach z kategorii "zrobię coś dla siebie" – pożytecznego, ale też miłego. Były spotkania z kosmetyczką, fryzjerem, cukiernikiem, kucharzem. Było majsterkowanie i fitness dla mam.

Drugą grupę działań stanowiły te o charakterze podnoszącym kompetencje rodzicielskie. Tu znalazły sie treningi umiejętności wychowawczych, spotkania z psychologiem, pedagogiem, doradcą zawodowym, specjalistą przedsiębiorczości czy pediatrą.

Trzecia część projektu to działania o charakterze interwencyjnym, wsparcia w kryzysie. Zaproponowaliśmy rodzicom pomoc prawną, indywidualne spotkania z terapeutą, terapię rodzinną i mediacje.

Formą podsumowania zadania był weekendowy wyjazd integracyjno – terapeutyczny, rodzinny do Sandomierza i Bałtowa.

Do wszystkich działań projektowych zatrudnionych zostało szesnastu, znakomitych w swej dziedzinie specjalistów. Zaangażowanie większości z nich przekroczyło pierwotnie określony zakres pracy, za co ogromnie dziękujemy. Dziękujemy także wolontariuszom i członkom Stowarzyszenia Możesz, którzy społeczna pracą wsparli realizację "Akademii".

A jaka była odpowiedź rodziców na te propozycje? Z wybranych form realizacji zadania skorzystało 46 rodziców, stanowili oni przedstawicieli 36 rodzin. Liczby te przekroczyły zakladane zainteresowanie projektem i bez wątpienia są argumentem za kontynuacją tego pilotażowego działania. Jednak celowość organizacji takich zadań bardziej jeszcze uzasadniło nam zadowolenie rodziców, nieraz wzruszenie, nawiązane relacje i wreszcie – sukcesy rodzicielskie!