|

P1170308.JPG

Co nowego

ZDROWO KOLOROWO

2020-09-30 - Kategoria: Wiadomości

 

Zadanie oparte jest na dwubiegunowych działaniach profilaktycznych. Po pierwsze - kultura, po drugie - sport. To cykl działań mających na celu przeciwdziałanie uzależnieniom, promocję zdrowego trybu życia, ale też wzrost dostępności instytucji kultury. Zacznijmy od działań związanych z kulturą. Właśnie zaangażowaliśmy świetliki do ... bycia kuratorami wystawy! Wystawa będzie nosiła tytuł "Piastów pamięta swoich bohaterów" . W tym zakresie ściśle współpracujemy z PAM i jego dyrektorem p. Danielem Daleckim, pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. Świetliki wysłuchały już wielu historii dotyczących przeszłości Piastowa. W tych historiach odnalazły swoich bohaterów. Tutaj pojawił się element patriotyzmu lokalnego, działanie na rzecz środowiska i swojej Małej Ojczyzny. To też świetny czas, by pokazać postawy ludzkie będące przykładem godnym naśladowania. Szukaliśmy wzorów w różnych wymiarach - bohaterów wojennych, powstańczych, lokalnych twórców, przedsiębiorców, fundatorów, ale też nauczycieli pełnych poświęcenia, czy zaangażowanych społeczników.

 

Wybrane postacie właśnie zostały sportretowane. Dzieła malarskie powstały pod okiem artystki, arteterapeutki Kamili Kuny. Teraz czas na opis postaci, aranżację wystawy w Muzeum Miasta Piastowa, druk katalogów i organizację wernisażu. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli zaprosić Państwa do obejrzenia ekspozycji!

 

Równolegle z działaniami podejmowanymi wokół organizacji wystawy świetliki biorą udział w regularnych zajęciach sportowych. Zatrudniony instruktor do końca grudnia będzie prowadził treningi, także dla osób z niepełnosprawnościami, z elementami ćwiczeń korekcyjnych